איטום מעטפת בניין

אף רוכש חדש של דירה לא רוצה להיות מופתע מכתמי מים ורטיבות עם בוא הגשמים הראשונים. איטום מעטפת בניין צריך להיות מבוצע בצורה נכונה ויעילה, וכמובן בצורה אסתטית ונעימה לעין. איטום לקוי של המעטפת יכול לגרום לחדירות מים ורטיבות. מלבד עוגמת הנפש של הדיירים והעלות הכספית של תיקון האיטום יכולה להתעורר בעיה נוספת. איטום מעטפת הבניין נחשב בעיני דיירים רבים ל"מתחת למכסה המנוע" של הבניין. כלומר, איטום לקוי יכול הרבה פעמים לגרום לדיירים לתהות ואף לבדוק מה עוד "חיפפו" בתהליך הבנייה. לכן לאיטום נכון ואפקטיבי של הקירות החיצוניים יש חשיבות עליונה בתהליך הכנת המעטפת לאיכלוס.

תהליך איטום הקירות החיצוניים מתבצע לאחר ניקוי מעטפת הבניין, והחלפת אריחים שבורים או סדוקים. זאת כדי שהאיטום יבוצע על הקיר כאשר הוא נקי מלכלוך היכול לשבש את יעילות חומרי האיטום, או סדקים ושברים דרכם מים יוכלו לחלחל לתוך הקירות. איטום בגובה יתבצע בדרך כלל כחלק מהכנת חזיתות הבניין לאכלוס, על גבי פיגומים ייעודיים, או בסנפלינג, תלוי בדרכי הגישה ודרישות הלקוח. בכל מקרה האיטום יתבצע בכמה שלבים.

שלבי איטום מעטפת הבניין

בשלב הראשון, תתבצע חריצה של הפוגות בין אריחי השיש, כדי להוציא ברזלים וגושי בטון המפריעים להנחת חומרי האיטום. שלב זה חשוב מאוד, שכן השמת חומרי האיטום על פוגות שלא הוכנו כהלכה יכול לגרום לחלחול של מי גשמים דרכן וכמובן שיתקבל מראה לא אסתטי. לאחר החריצה יש לנקות את הפוגות מאבק ולכלוך בעזת מפוח כהכנה ליישום חומרי האיטום.

בשלב שני יתבצע איטום של הפוגות על ידי כוחלה בין שורות האריחים, וברווחים ורטיקלים בין האבנים במידה וקיימים. לאחר יישום הכוחלה, יתבצע איטום בדבק סיקה באזור הרגיש יותר לרטיבות של פוגות המפרידות בין הקומות, וחיבורי הקירות גם כן. יישום הסיקה צריך להתבצע בצורה נכונה, שכן הסיקה נוטת להתכווץ במידה ואיננה הושמה כראוי.

שלב אופציונלי נוסף, הוא מריחת סילר על בסיס מולקולות סילוקסן על גבי הקיר כולו, כדי להגיע לרמה טובה יותר של איטום.

אנחנו בא.ש. עבודות גובה בעלי ניסיון רב בביצוע איטומים מקצועיים שגם נראים מעולה וגם יתנו לכם ראש שקט בכל הנוגע לפלישת מים. נשמח לייעץ ולסייע לכם באיטום המעטפת החיצונית של הבניין.

לקריאה נוספת קירות חוץ: ליקויים עיקריים, תקנים, דרכי תיקון באתר גלובס

מניעת נזילות ורטיבות

מניעה של פלישת מים דרך המעטפת רטיבות הנגרמת מכך.

אסתטיקה

רמת גימור אסתטית ונעימה לעין של הכוחלה והסיקה בפוגות ובחיבורי הקירות.

כיסוי מלא

כיסוי מלא של המעטפת, התזת סילר או סיקה גארד במידת הצורך.

פרויקטים אחרונים

פוסטים אחרונים